Paides Arvamusfestivalil toimus 16.08.2014. Ettevõtluslaval Eesti Metsaseltsi korraldatud arutelu Paneme kasvama Eesti jõukuse puu! Arutelu tutvustuses öeldi:

Raske on olla rahulolev pidevas majanduslikus nappuses. Eesti inimesed tunnevad vaesust nii objektiivselt kui subjektiivselt. Ometi on meil olemas kasutamata võimalusi, kuidas kasvatada elujõuline Eesti riigi ja inimeste jõukuse puu! Selleks tuleks esmajoones suurendada tarka eksporti ja vähendada rumalat importi, samuti kasutada paremini olemasolevaid ressursse metsamajanduses.

Kuidas seda teha – selle üle arutlevad Arvamusfestivalil Martin Arula (AS Toftan tegevjuht, Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu juhatuse esimees), Peter Gornischeff (Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, teenuste direktor) ja Olavi Udam (Viljandimaa metsa- ja maaomanik). Arutelu juhib Henrik Välja (Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit).

Arutelu vidosalvestust on võimalik vaadata Youtubi vahendusel, arutelu on jaotatud neljaks osaks. Vidod on leitavad:

Osa1 – http://youtu.be/4tYFEKXDTUU

Osa2 – http://youtu.be/D0f08xCIXds

Osa3 – http://youtu.be/eGogUZoPCAI

Osa4 – http://youtu.be/iwafqU6-T84

Arutelust tegi ülevaate ka ajaleht Äripäev. Sirje Rank´i artikkel Jõude ressursid Eestit jõukaks ei tee! on leitav ajalehe veebiküljelt  http://www.aripaev.ee/Default.aspx?PublicationId=9242004e-e7d6-4005-8178-22f01c279a97