fbpx

Eesti piimatoodete Hiina turule jõudmine võtab veel aega

Täna Hiinaga allkirjastatud toiduohutuse protokoll loob eeldused meie piimatoodete müümiseks Hiina turule, kuid reaalse ekspordi käivitamiseks on ettevõtetel vaja lahendada veel mitmed tehnilised küsimused. Ekspordi tegelikku algust on väga keeruline prognoosida.

„ Aus on tunnistada, et uute turgude avamine meie toodetele on küll väga oluline, kuid otsustav piimahinna muutus põllumajandustootjatele saab tulla vaid üldisest turuolukorra paranemisest. Olukord piimaturul on täna keeruline üle maailma, mistõttu on piimatoodete hinnad eksportturgudel üldiselt äärmiselt madalal tasemel,“ sõnas Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmus.

„Tunnustame Maaeluministeeriumi ja Eesti ametkondade tööd Hiina turu avamisel. Selleks, et suudaksime kolmandatesse riikidesse müüa sellises koguses piimatooteid, mis hakkaks kajastuma ka Eesti piimatootjate sissetulekutes, tuleb jätkata tööd teiste Aasia riikidega administratiivsete takistuste kõrvaldamiseks toiduainete ekspordil,“ lisas Sõrmus.

„Arvestades tänast kriitilist olukorda piimakarjakasvatuses, peame lisaks eksportturgudele tõsist tähelepanu pöörama ka loomakasvatuse potentsiaali hoidmisele. Kui kaotame liiga suure osa loomakasvatusest, siis on meil ka eksportturgudele tulevikus vähem asja. Vastutustundlikud riigid panustavad lisaks ekspordigeograafia laiendamisele väga tõsiselt ka kriisiabisse, mille eesmärgiks on piimakarjakasvatuse säilitamine,“ rõhutas Eesti Põllumeeste Keskliidu juhatuse esimees Vahur Tõnissoo.

Allikas: Maaleht

TASUTA HINNAPÄRING