fbpx

Eestimaist piima ei pruugi ühel hetkel poelettidele jaguda

Mitu piimatootjat ja Coopi ehk endised tarbijate ühistule kuuluvad kauplused käivitasid kampaania Aus Piim, kus iga piimapaki liitrilt makstakse piimatootjatele täiendavalt 10 senti. Kuid seegi ei pruugi tagada, et eestimaist piima poelettidele jätkuks.

Ausa Piima pakil on täpselt kirjas, kuidas kujuneb piima hind ja kui palju saavad müüdud piimapaki pealt farmerid. Piimapakk maksab 79 senti ja see on veidi kallim kui muu tetrapakis müüdav piim, vahendas ERR Uudised „Aktuaalset kaamerat“.

Piimatootjaid koondava tulundusühistu EPIKO nõukogu esimees Märt Riisenberg selgitas, et praegu on piima hind farmeri jaoks ligikaudu 21 eurosenti ühe kilo piima eest, mis on alla piimatootmise omahinna. Kui sellele 21 eurosendile lisandub kümme senti, teeb see farmerile makstavaks tasuks 31 eurosenti.

Kampaania põhjus on piimatootjate vilets majanduslik olukord, mis on halvenenud alates 2014. aastast Venemaa kaubanduspiirangute ja maailmaturu madalate hindade tõttu.

„Juba kuskil 9–10 000 lehma on lüpsmisest ära viidud tapamajja ja kui olukord niimoodi jätkub, siis sama palju lehmi võib veel piimatootmisest eemale jääda,“ rääkis Riisenberg.

 

Allikas: Maaleht

TASUTA HINNAPÄRING