Eesti metsameister Istutamistalgud 2017

HEA LOODUSSÕBER!

Eesti Metsameister teab, et mets on Eesti rahva suurim väärtus. Oleme enda missiooniks võtnud kasvatada maaomanike teadmisi jätkusuutlikust metsamajandusest, sest ainult sedasi suudame tagada Eesti oluliseima maavara säilimise ka järgmistele põlvkondadele, kelle hüvanguks oleme juba üle 2,5 miljoni taime istutanud!

Selge on see, et enamik Eesti metsi jääb tulundusmetsadeks, aga et täit potentsiaali rakendada peab muutuma elemetaarseks asjaolu, et pärast lageraiet tuleb metsa uuendada. Kuigi looduslikul uuenemisel on omad plussid jääb see meetod ikkagi ebakindlaks ja nii tõttabki inimkäsi appi, istutades peamiselt kuuse- ja männiistikuid.

Vaata galeriid:

Eesti metsameister istutamistalgud

Eesti Metsameister korraldas Lähtel Tartu valla heaks istutustalgud „Istik Eesti Mulda 2017“, kus pandi kasvama 2500 istikut valmivale suusarajale. Värske õhu käes omastati nii teoreetilisi kui praktilisi teadmisi metsandusest tervikuna. Nii suured kui väikesed said teada, kuidas mets kasvab, mida tähele panna istutades kui ka seda, kellelt abi küsida, kui ise enam ei oska. Kõige selle juures aitas suud magusad hoida Nopri Talu, kõhud täis Toiduproff ja iga metsakuningas või -kuninganna sai lehtedest krooni pähe Mänguasjamuuseumi abiga.

0
Istikuid istutatud

Istik Eesti mulda 2017

Tegemist saab olema igaaastase projektiga, mille raames kutsutakse kokku kõik inimesed, kes soovivad käe mullaseks teha ja Eesti looduse parendamiseks oma panuse anda. Igal üritusel on kohal metsameistrid, kes vastavad külaliste küsimustele ja näitavad ka praktikas, kuidas kasutada metsahidamistööriistu.

Kogu “Istik Eesti mulda” korralduse eest vastab Eesti Metsameister, kes valmistab ette juba kevadel toimuvat talgupäeva ning on võtnud eesmärgiks istutada 10000 puud.

Registreeri järgmisele talgule siin

Kohtumiseni!

Eesti Metsameister