Eesti Metsameister istutamistalgud 2018

Kui „Istik Eesti Mulda“ sarja pilootprojekt korraldati 2017. aastal Tartu valla heaks, siis sel aastal, 2018. korraldasime istutustalgud Nõo vallale. Üritus toimus 13. mail, Laguja külas, kus taasmetsastati 2000. aastal suletud jäätmekogumisala.

Vaata galeriid:

Kolhoosi ajal loodud prügila oli olnud Laguja küla elanikele alati pinnuks silmas. Kurdeti palju alalt leviva haisu pärast, tuulega lendava prügi ja kõige olulisema – reostunud pinnase ja põhjavee üle.

Eesti Metsameistri istutamistalgud 2018

Kohale tulid isad-emad, vanaemad-vanaisad oma lastega. Eesti Metsameister istutas koos talgulistega 10 000 kuuse- ja männipuud. Üheskoos jagati teadmisi jätkusuutlikust metsamajandamisest ja istutamise tähtsast rollist Eesti metsade säilitamisel.

Tartu Mänguasjamuuseum korraldas vahva töötoa pisematele, kes istutustööst puhkepaus vajasid. Ürituse lõppedes peeti maha kosutav ühislõuna!

“Istik Eesti Mulda” on Eesti Metsameister OÜ loodud heategevuslik metsaistutustalgute sari, mis algas 2017. aastal. Projekti missiooniks on juhtida avaliku tähelepanu metsauuendamisele ja teha metsaistutamisest enesestmõistetav standard, mitte erandjuht.

Kohtumiseni 2019. aastal!

Eesti Metsameister