Riigi suurimaks taimekasvatajaks pürgiv Eesti Metsameister istutas täna prügilasse metsa

Lähiaastatel miljoneid eurosid metsakasvatusse investeeriv Eesti Metsameister kutsus täna kõiki inimesi Tartumaale Nõo valda Laguja külla, kus istutatakse pea 10 000 puud endisele jäätmekogumisalale.

“Istik Eesti Mulda 2018” projekti raames algavad tänasel pühapäeval kell 10 istutustalgud. Kohapeal saavad talgulised töökindad ning vajalikud tööriistad. Lisaks on avatud ka infopunktid, kus antakse teavet jätkusuutliku metsamajanduse kohta.

Sündmusest võtab osa ka Mänguasjamuuseum, kes korraldab vahvaid meisterdamisi kõigile lastele ning peale istutustöid pakutakse talgulistele sooja suppi ja pirukaid. Sündmust jäädvustab fotograaf, kes teeb vahvaid pilte mälestuseks!

“Istik Eesti Mulda” talgud toimuvad juba teist korda, eelmisel aastal istutati puid Lähte suusaradadel. Eesti Metsameistri juhi Mart-Sander Mõtsi sõnul on talgud osa suuremast eesmärgist, teadvustamaks kodumaiste metsataimede olulisusest meie tähtsaima vara – metsade säilimisel.

“Suure tõenäosusega keelab riik 2022. aastaks Leedu päritolu metsataimede kasutamise Eesti metsades, aidates nii kaasa seenhaiguste leviku tõkestamisele Eestimaa metsades,” viitas Mart-Sander Mõts. Otsuse järel kasvab nõudlus kodumaiste metsaistikute järele, mida Eesti Metsameister soovib katta läbi suurinvesteeringu. Mart-Sander Mõtsi sõnul paneb ettevõte juba sel aastal kasvama üle miljoni istiku ning igal aastal nähakse 150% kasvu. “Viie aasta eesmärk on jõuda tähiseni, kus paneme enam kui 5 miljonit istikut aastas kasvama,” lubas Mart-Sander Mõts.

“Eesti Metsameistri visioon on olla 2021. aastaks Eesti üks suurim era-taimekasvataja ning katta ära kogu nö metsaring – metsamajanduskavade koostamisest ja raietest uue metsa istutamiseni,” viitas Mart-Sander Mõts.

Eesti Metsameister on metsamajandusettevõte, mis soetab ja majandab suuri metsamassiive ning on abiks maaomanikele, kellel on tarvis metsamajandamiskava või ülestöötamisteenust. Eesti Metsameistri metsakorraldajad on viimase kolme aastaga takseerinud ligi 4000 hektarit metsa ja ettevõte on istutanud üle 2,5 miljoni istiku.

Allikas: Ärileht

Gasell: Metsandusäri Gaselli TOPi toonud Eesti Metsameister usub metsa jätkusuutlikku majandamisse

Eesti metsandusettevõtete seas märkimisväärsete majandustulemustega silma paistev Eesti Metsameister usub, et suurima väärtuse tagab mets, mille eest omanik hoolitseb. Selleks vajalikku täisteenus-lahendust pakkudes on firma Eesti metsaomanike usalduse võitnud ja suutnud metsandusäri Äripäeva Gaselli TOPi tõsta.

Eesti metsaturul on õnneks väga palju ette­võtteid, kes oma asja hästi ajavad. Ja sellest võidab üksnes metsaomanik.

Tartus paiknev Eesti Metsameistri meeskond on saanud alguse 2012. aasta lõpust, kui tänased juhatuse liikmed Taavi Lellep ja Mart-Sander Mõts otsustasid asutada ühise ettevõtte.

“Selleks ajaks olime pikalt plaani pidanud ning meil mõlemal oli juba piisavalt kogemusi metsanduses ja ettevõtluses,” meenutab Mõts. Nii asutasidki mehed firma eesmärgiga ühendada oma ala spetsialistid ja pakkuda Eesti metsaturul täisteenust – alates metsaraiest kuni metsaistutuseni. Teist sellist täisteenuse-lahenduse pakkujat, kes kogu nn metsaringi ära teeks, ettevõtte sõnul Eestis täna ei ole.

Erametsaomanike eelistatuim koostööpartner

Kuigi 2017. aastaga kasvatas firma oma käivet koguni poole võrra ehk 2,95 miljoni euroni, meenutab Mõts, et firma algusaastad olid keerukad. Väikese meeskonna ja madala finantsvõimekuse tõttu tuli tema sõnul Eesti Metsameistril paljud tööd koostööpartneritele suunata, osa aga lausa ära öelda. Täna on aga ettevõte kasvanud Eesti erametsaomanike eelistatuimaks koostööpartneriks.

“Täna tegeleme praktiliselt kõigega, mis metsamajandamise alla kuulub ning majandame metsasid Mandri-Eestist kuni saarteni. Samuti kasvatame ka omaenda metsa­portfelli ning eelmisel aastal alustasime metsakasvatuse projektiga, et saada Eestis suurimaks istikutootjaks,” kirjeldab Mõts ettevõtte soovi katta defitsiidis olev istikutepuudus, mille tõttu on uute istikute soetamisel täna kohati rohkem kui aastapikkune ooteaeg.

Loe rohkem Äripäevast.

Eesti Metsameister toetab 9 noorsportlase karjääri

Üheksa Eesti noorsportlast, kellest kaheksa mängivad välisklubides, osalevad ühisprojektis, kus metsamajandusettevõtte Eesti Metsameister kaasabiga aidatakse valitud sportlasi nende seatud eesmärkide täitmisel. Kõiki noorsportlasi esindab Kokkuta Management.

Juba viimased kolm aastat FC Tartu jalgpalliklubil peasponsori rollis oleva Eesti Metsameistri juhatuse liikme Mart-Sander Mõtsa sõnul on ta olnud nii jalgpalluri kui erinevate klubide eestvedamisega seotud olnud ligi 20 aastat. “Ma olen kõrvalt näinud, kui keeruline on meeskonnaspordis tippu jõuda, eriti Eestis ja see on ka põhjus miks toetame Kokkuta Managementi,” selgitas ta. “Kokkuta Management pakub Eesti tulevikulootustele võimalusi, mis on igati tunnustust väärt.”

Kokkuta Management on Eesti agentuur, mis tegeleb sportlaste aitamisega nende eesmärkide saavutamisel, garanteerides neile parimad karjäärivaliku võimalused professionaalsel tasemel. „Me tahame mõjutada spordiagentuuride mainet positiivses suunas esindades tippsportlasi, kes mängivad maailma tugevaimates liigades,“ ütles agentuuri tegevjuht Madis Kokkuta. “Meie missioon Eestis on kohalike mängijate teadlikuse tõstmine mängija vahendamise protsessist, karjääri võimalustest välismaal, erinevatest liigadest ja tasemetest; Eesti mängijate esindamine Euroopas ja mujal maailmas – üldisemalt Eesti pallimänguspordi ja koondiste taseme tõstmine. Näeme iga mängija puhul vaeva. Kui mõne välismaalasest agendiga lepingut sõlmides satuvad eestlased tihtilugu kuhugi nimekirja lõppu, siis meie jaoks on Eesti mängijad prioriteet.“

Loe täpsemalt, kes said toetuse!

Allikas: http://sport.goodnews.ee/

EESTI METSAMEISTER OÜ VASTULAUSE 09.11.2017 TOIMUNUD PEALTNÄGIJA SAATELÕIGULE

Astume oma õiguste ja maine kaitseks pretsedenditu sammu ning tegime videoloo, mis näitab, kuidas rahvusringhäälingu telesaadet on kasutatud konkurentsitööriistana ning kuidas meedia püüab reitingu nimel olematust loost ažiotaaži tekitada.

Soovime enne uue aasta algust vanad võlad ära klattida ning avalikustada oma senistele ja tulevastele klientidele Pealtnägija loo sünni telgitagused. Eesmärk on teha puust ja punaseks kuidas võivad sündida skandaalsed paljastused, mis põhjalikumal süvenemisel osutuvad pudedaks nagu pehkinud känd. Konkurents Eesti metsanduses on tihe nagu ka meediaturul. Igal nädalal uute paljastustega tele-eetrit täita ei ole lihtne. Nii võibki juhtuda, et ajakirjanik satub kiirustades konkurentsitööriistaks ja hakkab vaatajatele jutustama lugu, mida tegelikkuses ei eksisteerinudki.

Videoloost selgub, kuidas Pealtnägijale söödeti ette allikad, kellel polnud endal mingit huvi Metsameistrit mustama hakata. “Me käime videos ükshaaval läbi kõik Pealtnägijas tähelepanu saanud tehingud ja teeme ära selle töö, mida ajakirjanik ei teinud, sest liigne põhjalikkus oleks skandaalimaigulise loo ära rikkunud ja nii polekski televaatajale midagi näidata jäänud,” lisas alusetute süüdistuste osaliseks saanud ettevõtte juht.

Pidasime peale Peatnägija loo ilmumist juhtkonnaga tõsiselt aru, kuidas pealiskaudsusest, skandaalijanust ja konkurentide kiuslikust käitumisest kantud käsitlusele reageerida. Rahvusringhäälingu eetikanõuniku näpuvibutus ei maksa mainekahju saanud ettevõtte seisukohalt midagi, samamoodi on Pressinõukogu manitsus kõigest sümboolse tähendusega.

Lisaks eeldab tauniva otsuseni jõudmine, et ajakirjanduse eneseregulaatoritel on üldse püsivust süveneda teemasse, millesse ajakirjanikki ei viitsinud vajalikul määra süveneda. Seetõttu otsustasime kõige keerulisema variandi kasuks, võtsime ise loo allikatega ühendust ja läksime videokaameraga skandaali taotlenud loo sünniradadele.

Taavi Lellepi sõnul on avalikkuses kord juba juurdunud teadmise vastu väga keeruline minna. “Ega ükski ajakirjanik ega meediakanal ei taha ju kolleegi lugu juppideks võtma hakata, eriti kui tegu on legendaarse telesaatega. Lihtsam on öelda, et kui nii räägiti, siis ju nii oli, ega ajakirjanik ju ei eksi. Paraku näitab elu, et eksitakse küll ja kui seda tolereerida, siis ei muutu midagi paremaks,” lisas ta.

Tegime videoloo kahes pikkuses 6- ja 15-minutilise versioonina. Ühtlasi selgitatakse klipis milles seisneb sisuliselt metsameistrite töö, mis telesaates ülekohtuselt alandati tühiseks vahendustegevuseks, mida see tegelikult ei ole.

Eesti Metsameister plaanib investeerida Eesti metsataimede nappusesse kaks miljonit

Eesti metsade uuendamine keskkonnaprobleeme tekitavate Leedu ja Poola päritolu istikutega hakkab lähiajal vähenema, sest kodumaine metsamajandusettevõte Eesti Metsameister alustab suuremahulisi investeeringuid kohalike istikute kasvatamiseks. Ettevõtte eesmärk on jõuda viie aastaga senise turuliidriga võrreldava tootmismahuni.

http://www.pollumajandus.ee/uudised/2017/11/21/eesti-metsameister-plaanib-investeerida-eesti-metsataimede-nappusesse-kaks-miljonit 

AR-171129999

7247991t1h9847

Eesti puidutööstustel juba praegu toorainega kitsas käes

Taavi Lellepi hinnangul on puidunappuses süüdi ka ettevõtete hoogne investeerimine seadmetesse. «Isegi Põhja-Euroopaga võrreldes on meie tootmisjõudlus väga suur. Viimastel aastatel on suured puiduettevõtted toomisesse veel investeerinud ja jõudlus on hüppeliselt kasvanud. Investeeringud tehti aga ühel ajal ja turg ei ole sellega kaasa tulnud,» arvas ta.

https://majandus24.postimees.ee/4288181/eesti-puidutoostustel-juba-praegu-toorainega-kitsas-kaes?utm_source&utm_medium=button_article&utm_content&utm_campaign=fb_social

Eesti Metsameister istutas tulevasele terviserajale üle 2500 puu

Tartu vald ja Eesti Metsameister korraldasid Lähte alevikus Palalinnas talgud, mille käigus istutati eelmise aasta raielangile 2500 uut puud. Tulvikus hakkab uuele ringile aidatud metsa läbima avalik suusa- ja matkarada.

http://eestielu.goodnews.ee/fotod-eesti-metsameister-istutas-tulevasele-terviserajale-ule-2500-puu/

Black-Carbon-Slide-Masterff-300x225

FC Tartu jätkab koostööd Eesti Metsameister OÜ-ga

Sarnaselt eelmisele hooaajale toetab meid sel aastalgi Eesti Metsameister OÜ. FC Tartu esindaja Tauno Trink: “Eesti Metsameister, eesotsas oma juhtidega, on meile saanud asendamatuks abiliseks, ilma kelleta ei kujutaks me oma tegemisi ja protsesse enam suuresti ette. Eriti hea on, et oleme suutnud Eesti Metsameistri juhid kaasata mitmel rindel klubi tegevusse, mistõttu on mul isiklikult usku meie koostöö jätkumisse veel pikkadeks aastateks.

http://new.fctartu.ee/2016/02/29/fc-tartu-jatkab-koostood-eesti-metsameister-ou-ga-ning-esindusmeeskonna-juhtimist-jatkab-joel-lobjakas/