fbpx

Kruuse: põllumees peab saama piima lõpphinnast senisest suurema osa

Maaeluminister Urmas Kruuse ütles täna kohtumisel Järva- ja Viljandimaa põllumeestega, et pikaajaline lahendus piimandussektori probleemidele peitub toodangu lõpphinna õiglasemas jaotuses piimatootjatega.

„Statistika näitab, et praeguse kriisi ja hinnalanguse puhul on kõige enam kannatanud põllumehed ja veidi väiksema löögi on saanud piimatöötlejad. Kuigi piimahinnad on ületootmise tõttu oluliselt langenud, siis kaubanduses tarbijatena me seda eriti ei näe,“ rääkis maaeluminister Urmas Kruuse põllumeestele. „Seega peaks tarbijalt saadud raha põllumeeste, piimatööstuste ja kaubanduse vahel praegusest õiglasemalt jagunema. Praegu on põllumehe osa ilmselgelt liiga väike.“

Minister lisas, et Eesti riik ja ka Euroopa Komisjon on tulnud välja olukorra leevendamiseks rahaliste meetmetega, kuid need on siiski ajutised lahendused. „Üks lahendusi on senisest tugevam koondumine ühistutesse, mis annaks põllumeestele suurema turujõu. Ühistulisi tegevusi toetab ka Eesti maaelu arengukava 2014-2020, kus on näiteks ühistulise suurtootmise rajamiseks Eestisse on ette nähtud 18 miljonit eurot,“ lisas minister.

Minister külastab visiidil Järvamaal Väätsa vallas asuvat Lõõla suurfarmi ning Viljandimaal Viljandi vallas asuvat Parduse talu ning Abja vallas asuvat Pajumäe talu.

Maaleht

TASUTA HINNAPÄRING