fbpx

Lisaks lehmade lüpsmisele aitab robot farmeril ka ärieesmärke saavutada

Hollandi tootja Lely keskendub piimakarjakasvataja individuaalsetele eesmärkidele ja pakub individuaalselt konfigureeritavaid lüpsiroboteid Astronaut A4.

Lisaks lehmade lüpsmise võimalusele pakub Lely Astronaut A4 ka lahendusi tõhususe ja lehmade tervise jälgimise parandamiseks. Lüpsiobotile saab juurde kombineerida või lisada ka lisavarustust.

Tänu tarkvara, andurite, farmijuhtimistoe ja muude võimalustega seotud uutele valikutele saavad piimakarjakasvatajad lüpsiroboti kaasabil mitte ainult lehmi lüpsta, vaid ka oma farmi ärieesmärkide täitmisele keskenduda.

Lüpsiroboti individuaalne konfiguratsioon on loodud piimakarjakasvatajate ning tootjafirma põhjalike teadmiste ja suurte kogemuste põhjal automaatse lüpsi vallas.

Lely on neid teadmisi ja kogemusi kogunud peaaegu kahekümne viie aasta jooksul tuhandetest farmidest kogu maailmas.

Lüpsirobot Lely Astronauti uus tootevalik on saadaval alates 1. märtsist 2016 ka Eestis.

Esimesed lüpsirobotid jõudsid Eesti farmidesse 2006. aastal. Nüüdseks küünib siinmail töös olevate robotite arv üle paarisaja, robotiseeritud on enam kui poolsada lüpsilauta.

Kümne aasta jooksul on nii mõnigi lüpsirobotitega seotud hirm, kõhklus ja kartus kummutatud, ning selgeks saanud, et robotid toimivad kõige efektiivsemalt 400–600pealiste lüpsikarjade puhul.

 

Allikas: Maaleht

TASUTA HINNAPÄRING