Eilsel pidulikul auhinnagalal Eesti Parimad Ettevõtted 2015 pälvis Aasta Ettevõtte tiitli puitkarkassmajade tootja Kodumaja. Aasta piirkondliku ettevõtte tiitli sai UPM-Kymmene Otepää, parima õpilasfirma tiitli sai puidust käekellade tootmisega tegelev Wooch OÜ. Konkursi nominentide seas oli teisigi metsa- ja puidutööstusettevõtteid.

Aasta Ettevõte valiti Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) konkursi Ettevõtluse Auhind ning Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Eesti Tööandjate Keskliidu Konkurentsivõime Edetabeli parimate seast.

EASi juhatuse esimehe Hanno Tombergi sõnul on Kodumaja hea näide Eesti kapitalil põhinevast ettevõttest, kes on end edukalt tõestanud nii kodumaal kui ka rahvusvahelisel tasandil. “Eksport on meie ettevõtetele see võlusõna, mis aitab neil suuremaks kasvada ja kokkuvõttes meie majandust elavdada. Kodumaja puhul on märkimisväärne, et nad ekspordivad praktiliselt 100% -liselt, olles samal ajal oma valdkonna tipptegija ja ka vastutustundlik tööandja,” kirjeldas Tomberg Aasta Ettevõtet 2015.

Jüri Käo, Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu esimees: “Eduka ühiskonna eeldus on toimiv ja vaba majandus. Viimast kannavad edasi ettevõtjad, kes oma igapäevase tööga meile kõigile väärtust loovad. Aasta ettevõtja konkurss teeb mind igal aastal uhkeks, et Eestis on nii palju erksaid ettevõtjaid ja konkurentsivõimelisi ettevõtteid väga erinevates tegevusvaldkondades.”

EASi Ettevõtluse Auhind 2015 võitjad:

Aasta uuendaja Adcash
Aasta eksportöör Kodumaja
Aasta piirkonna ettevõte UPM-Kymmene Otepää
Aasta vastutustundlik ettevõte Playtech Estonia
Aasta välisinvestor Westaqua-Invest

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Eesti Tööandjate Keskliidu Konkurentsivõime Edetabeli 2015 võitjad:

Aasta mikroettevõte Interstudio
Aasta keskmise suurusega ettevõte AdCash
Aasta suurettevõte Merko Ehitus

Konkurentsivõimelisimad ettevõtted tegevusvaldkonniti:

BLRT Grupp, tööstus- ja energeetika
A. Le Coq, toiduainetööstus
Swedbank, finantsvahendus
CM Tallinn, hulgikaubandus
Eesti Telekom, side-, kommunikatsioon ja IT
Tallink Grupp, turism
Tallinna Kaubamaja Grupp, jaekaubandus
Technopolis Ülemiste, kinnisvara
Greencarrier Liner Agency, transport ja logistika
Merko Ehitus, ehitus
Olympic Entertainment Group, teenindus

2015. aasta Noor Ettevõtja on Indrek Ulst, kes on olnud kaasasutaja ettevõttes Mooncascade. Mooncascade on üks Eesti suurimaid mobiilirakenduste arendusteenust pakkuvaid ettevõtteid.

Aasta Ettevõtte žüriisse kuulusid: endine ettevõtlusminister Urve Palo, majandus- ja taristuminister Kristen Michal, Aasta Ettevõte 2014 võitja Top Marine juht Andry Prodel, Eesti Panga president Ardo Hansson, Tartu Ülikool rektor Volli Kalm ning ettevõtjad Oliver Väärtnõu ja Kati Kusmin.

Aasta Ettevõte 2015 Kodumaja kohta:

Ettevõtte põhitegevus on (puit)karkassehitiste projekteerimine ja ehitamine tehases toodetud elementidest. Lisaks kinnisvaraarendus, ehituse peatöövõtt ja projektide juhtimine Kodumaja kontserni toodangu baasil.

Kodumaja on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, kes oma tegevuse läbi annab tööd ka teistele Eesti ettevõtetele. Ettevõtete on praktiliselt 100% eksportöör, kelle ekspordikäive oli eelmisel aastal 52 mln eurot. Ettevõte on uuendustele orienteeritud ja oma valdkonna tipptegija. Lisaks kõigele muule on ettevõte ka vastutustundlik tööandja.

 

Erametsakeskus