07.08.2015

Kui 2015. aasta esimene kvartal tõi tuntava puiduhindade languse, siis teisel kvartalil hinnalangus pidurdus, selgub II kvartali puiduturu ülevaatest.

  • KEM hinnastatistika järgi odavnes kuusepalk kolme kuuga pool protsenti, männipalgi hind jäi märtsiga võrreldes samale tasemele, peenpalgid kallinesid kuni üks protsent. Aastataguse ajaga võrreldes on kõik okaspuupalkide hinnad kukkunud, jämedamatel palkidel 7-8%, peenpalkidel 5-6%.
  • Lehtpuu jämesortimentide keskmised hinnad ei ole KEM hinnastatistika alusel 2015. aasta teises kvartalis muutunud. Aastataguse ajaga võrreldes on ainsana kallinenud kasepalk, kõik teised sordid on odavnenud. Kõige enam on odavnenud kasepakk (ligi 9%).
  • Paberipuiduturul on hinnad juba aasta algusest väga madalad olnud, aga vaatamata sellele on kolme kuuga hinnad veelgi langenud – okaspuupuit on kvartaliga odavnenud kuni ühe protsendi ja lehtpuupuit kahe protsendi ümber. Jätkuvalt on kõige kallimaks sordiks kasepaberipuit ja kõige odavamaks sordiks kuusepaberipuit.
  • Küttepuidu hind on KEM hinnastatistika järgi jätkanud odavnemist. Möödunud kvartaliga on hind veel lisaks 3% langenud ja maksis juunis 22,74 €/tm. Aastataguse ajaga võrreldes, mil hind oli niigi maas, on küttepuidu hind ligi 5% veel odavamaks muutunud.
  • Hakkpuidu hind püsis TNS Emori statistika järgi aasta esimesel viiel kuul tasemel 9,30 €/pm³, kuid juunis langes hind 8,96 €/pm³. Seega on hind märtsiga võrreldes odavnenud 3,7% ja eelmise aasta juuniga võrreldes 5,8%.

Tutvu puiduturu ülevaatega SIIN

Ülevaate koostas Erametsakeskuse tellimusel OÜ Tark Mets, toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus

 

http://www.eramets.ee/uudised-1/sa-erametsakeskus/valmis_ulevaade_2015-a_ii_kvartali_puiduturust/