Metsakinnistute ost

Metsa müük on suur otsus

 

Eesti Metsameistris usume jätkusuutlikku metsamajandamisse – oleme ainus ettevõte Eestis, kes on võtnud standardiks istutada iga raiutud puu asemele kümme uut istikut. Ostame metsa koos maaga kõikides Eesti maakondades, et oma visiooni uue põlvkonna metsandusest ellu viia.

Kuidas otsustada, kas müüa mets koos maaga või müüa raieõigus? Peamiselt sõltub see maaomaniku profiilist.

Otsustamisel mängivad suurt rolli omaniku tulevikuplaanid. Levinud on väärarusaam, et uuendusraiega töö lõppebki – sugugi mitte! Metsa majandamine nõuab erinevates etappides erinevaid lisainvesteeringuid.

Metsa peab seaduse järgi raie järel uuendama, kas läbi seemnepuude jätmise või süstemaatilise istutamise. Looduslik uuendamine ei lase aga tagasi kasvavaid kultuure kontrollida – nii võib viljaka pinnasega hinnalise männimetsa  asemel tagasi kasvada hoopis lepavõsa. Istikud koos istutamisteenusega on sõltuvalt sortimendist al 1300€/ha.

Kõik see nõuab lisaks rahale ka ka aega. Taasmetsastamise järel tuleb kultuure ka hooldada: mõni kinnistu vajab ulukitõrjet või aia ehitamist, mõni istikute vahelt muu taimestiku trimmerdamist või tallumist. Metsa erinevates arengujärkudes on vaja ka erinevat hooldust, näiteks valgustus- või harvendusraiet.  Kui te ei näe ennast ega lähedasi oma metsat tulevikus majandamas ega soovi vara väärtuse tõstmiseks osa tulust reinvesteerida, võiksite kaaluda metsa müüki koos maaga.

 

Mitmed maaomanikud otsustavad müügi kasuks ka maksude optimeerimiseks. Omal ajal tagastatud maa esimene võõrandamistehing (sh pärijate esimene müügitehing) on tulumaksuvaba, aga raieõigust võõrandades tuleb 20% riigile loovutada. Deklareerimisperiood on 2 aastat, mille jooksul saab taasmetsastamisele tehtud kulud tulust maha arvata. 

Meil on ka kliente, kes teavad et neil pole metsa võimalik aega ega raha investeerida, aga pelgavad esialgu müüki sentimentaalsetel põhjustel. Eesti metsades kehtib igaüheõigus, mis tähendab et heaperemehelikult saab muretult marjul ja seenel käia ka pärast kinnistu müüki.

Esita tasuta päring

Küsi nõu meie spetsialistide käest

Eesti Metsameister võtab vastutuse kogu metsa elutsükli eest. Meiega koostööd tehes ei piirdu metsatööd vaid raiega.

Tasuta hinnapäring Tutvu meie tiimiga
Metsamajandus

Ats Loot

E: ats@eestimetsameister.ee

T: +372 5885 4523

Põllumajandus

Henri Loosaar

E: henri@eestimetsameister.ee

T: +372 5600 1861

Metsauuendus

Merli Lehis

E: merli@eestitaimekasvatus.ee

T: +372 5681 2668

Maaomanik, küsi meie spetsialistide käest tasuta nõu või hinnapäringut

    Teenus*

    *Kontrolli kas nõutud väljad on täidetud.

    Võta ühendust