Möödunud kuul avaldati Äripäeva Raadio saates “Mets ja majandus” Eesti Metsameistri intervjuu ettevõtte erakordsest teekonnast metsandussektori üheks juhtivaks ettevõtteks. Saatejuht Toomas Kelti vestluspartneriteks olid Eesti Metsameistri kaasasutaja ja nõukogu esimees Taavi Lellep ning tegevjuht Joel Lobjakas. Käesolev blogipostitus võtab kokku intervjuu olulisemad punktid ka meie lugejatele. 

Asutamine ja kasv

2012. aastal asutatud Eesti Metsameister on viimase kaheteistkümne aasta jooksul märkimisväärselt kasvanud ning väikesest ettevõttest, mis koosnes noorest ambitsioonikast meestekambast on välja arenenud olulisene tegija metsandussektoris. Taavi Lellepi sõnul asutati ettevõte, kuna metsandus tundus atraktiivse arengujärgus valdkonnana, mis on prognooside kohaselt ka sellest ajast saadik oluliselt kasvanud ja väärtust säilitanud.

Laienev tegevus

Eesti Metsameistri tegevusvaldkonnad hõlmavad mitmeid metsanduse alasid. Kui emaettevõte ise tegeleb peamiselt metsamajandamisega, siis Eesti Metsameistri tütarettevõtted keskenduvad raiejärgsele protsessile. Eesti Metsameistri Taimekasvatus ja Eesti Metsameistri Metsahaldus vastutavad uue metsapõlvkonna rajamise ja hooldamise eesti ning tütardest noorim, Carbon Offset OÜ, arendab süsiniku neutraliseerimiseks lahendeid.

Lellep ja Lobjakas rõhutasid, et ettevõtte visioon ulatub Eestist kaugemale. Sarnane ettevõte on käivitatud ka Lätis, mis laiendab nende tegevusala ja näitab nende ärimudeli laia haaret.

Pühendumine kvaliteedile ja innovatsioonile

Eesti Metsameistri edu üks võtmetegureid on pühendumine kvaliteedile ja innovatsioonile. Ettevõte on uhke, et on Eesti erametsaomanike eelistatud partner, pakkudes kohandatud lahendusi ja tagades kõrgeimate standardite järgimise metsade majandamisel. Ettevõte paistab silma pakkudes oma klientidele raiejärgset aruandlust koos droonifotode ja spetsialistide soovitustega tulevikuks. Nii ei jää inimene peale raiet üksi vaid lahkub lisaks tulule ka selge visiooniga, mida edasi teha.

Tööstuse väljakutsed ja turupositsioon

Metsandussektor seisab silmitsi arvukate väljakutsetega, sealhulgas puidu hindade kõikumise ja muutuvate regulatsioonidega. Hoolimata neist takistustest on Eesti Metsameister säilitanud oma positsiooni juhtiva ettevõttena selles valdkonnas. Eesti Metsameister on üks väheseid, keda on rahvusvaheline Financial Times 1000 tunnustatud kaks korda Euroopa kõige kiiremini kasvavate ettevõttete nimekirjas.

Tulevikuplaanid

Tulevikku vaadates kavatseb Eesti Metsameister jätkata oma stabiilset kasvutrajektoori. Ettevõte plaanib kahekordistada oma tootmisvõimsust, jõudes kuni kaheksa miljoni taimeni ja suurendades oluliselt oma panust metsade uuendamisse. Lisaks on nad pühendunud süsinikuneutraalsuse saavutamisele aastaks 2030, alustades oma päikesepargi rajamise ja süsinikparkide loomisega, et maksimeerida süsiniku sidumist.

Kokkuvõte

Eesti Metsameistri teekond väikesest idufirmast suureks metsanduse ettevõtteks on lugu visioonist, pühendumusest ja strateegilisest kasvust. Kuna ettevõte jätkab innovatsiooni ja laienemist, on see eeskujuks Eesti metsandussektoris, valmis andma olulist panust säästvasse metsamajandamisse ja süsinikuneutraalsusse.

Sarnased postitused

Kõik postitused
Uudised

Süsinikupargi loomine on suur samm rohelisema tuleviku suunas

24 mai 2024

Möödunud kuul jagasime infot Järvamaal toimuva Süsiniku Parkide avamisürituse osas. Nüüd, kui tööd on teostatud, räägime projektist, millest ka Eesti Metsameister osa oli, lähemalt. Miks on süsiniku sidumine keskkonna jaoks oluline? Kooliajast teame, et puu vajab kasvamiseks süsinikku, mida ta hangib õhus olevast süsi­happegaasist, mille tagajärjel eraldub meile vajalik hapnik. Samuti teame, et tänapäeva maailma...

Uudised

Maailma esimese süsinikreservi avamisüritus

25 aprill 2024

Juba sel laupäeval, 27. aprillil kell 13.00, toimub Järvamaal Paide vallas Kriieväljal mitte ainult Eesti vaid Maailma esimese Süsinik reservpargi avamisüritus. Skovest Networki kuuluv Eesti jätkusuutlikkuse iduettevõte GreenDeal on algatanud metsanduses revolutsiooni, luues uue metodoloogia süsiniku efektiivsemaks sidumiseks. See uuenduslik lähenemine võimaldab paremini ära kasutada metsade süsiniku sidumise potentsiaali, aidates sellega kaasa globaalsete kliimaeesmärkide saavutamisele...

Uudised

Eesti Metsameister pääses teist korda Financial Times 1000 edetabelisse

25 aprill 2024

Financial Times (ft.com) reastab igal aastal koostöös Statistaga Euroopa 1000 kõige kiiremini kasvavat ettevõttet, võttes arvesse nende aastatepikkuse kogutootlikkuse kasvu (CAGR). Selle aasta nimekiri hõlmab perioodi 2019-2022 ning iseloomustab seeläbi hästi, kuidas ettevõtted tulid toime Covid-19 pandeemia ja sellele järgnenud majandushäiretega. Sel aastal pälvisid Eesti firmadest tunnustuse Bunker Partner, Dipperfox, MRPeasy ja Eesti Metsameister. Edetabelisse...

Kõik postitused

Küsi nõu meie spetsialistide käest

Eesti Metsameister võtab vastutuse kogu metsa elutsükli eest. Meiega koostööd tehes ei piirdu metsatööd vaid raiega.

Tasuta hinnapäring Tutvu meie tiimiga
Metsamajandus

Ats Loot

E: ats@eestimetsameister.ee

T: +372 5885 4523

Põllumajandus

Henri Loosaar

E: henri@eestimetsameister.ee

T: +372 5600 1861

Metsauuendus

Merli Lehis

E: merli@eestitaimekasvatus.ee

T: +372 5681 2668

Maaomanik, küsi meie spetsialistide käest tasuta nõu või hinnapäringut

    Teenus*

    *Kontrolli kas nõutud väljad on täidetud.

    Võta ühendust