Jaanuari alguses lõime käed keskkonnasõbraliku ettevõtte GreenDealiga. Ettevõtte eesmärgid rohelisema tuleviku osas ühtivad Eesti Metsameistri pikaajaliste sihtidega ning uute puude istutamine on juba aastaid meile südamelähedane.

GreenDeal tuli hiljaaegu avalikkuse ette Carbon Reserve (eesti keeles Süsiniku Reserv) projektiga, mille eesmärk on avaldada kliimale positiivset mõju läbi uute metsade istutamise. Algatus, millega luuakse Euroopa esimene süsinikreserv, aitab suurel määral vähendada Co2 hulka atmosfääris.

Täpsete andmete arvutamiseks kasutatakse süsinikkalkulaatorit, mis on Eesti oma teadlaste välja arendatud tehes tihedat koostööd Tartu Ülikooli, Eesti Maaülikooli ja Tallinna Ülikooliga. Kalkulaator, mis aitab süsinikujalajälje ümber arvutada uuteks istutavateks puudeks, annab meile praktilise lahenduse kliimamuutuste leevendamiseks. 

Praktiline lahendus jõudis meieni õigel ajal, sest läbitud sai pikk protsess, arvutamaks välja Eesti Metsameistri kui ettevõtte aastase Co2 jalajälje. Selleks läbisime kolmeetapilise SKOOP testi, millest lühidalt öeldes esimene puudutab otseseid heitmeid, mida ettevõte ise tekitab. Skoop 2 on seotud heitmetega, mis tulenevad sisseostetud energiast, nt partnerite teenuste kasutamisest ja kolmas hõlmab kõiki muid kaudseid heitmeid, mis on seotud ettevõtte tegevustega. 

Tegevjuht Tauno Trink: “Oleme kogu Eesti Metsameistri kontserni silmas pidades juba mõned aastat tagasi hakanud tähelepanu pöörama ESG teemadele, mis aitavad luua pikaajalist väärtust kogu ettevõttele. Üks kandev osa sellest on keskkonnaalane lähenemine, muuhulgas päriselt süsinikneutraalsuse poole liikumine. Eesti Metsameistris teame väga hästi, mis on meie ettevõtete aastane CO2 jalajälg ning sellest tulenevalt teeme täna erinevaid samme selle vähendamiseks. Ühe sammuna otsustasimegi liituda GreenDeali Carbon Reserve projektiga.”

“ESG (Environmental, Social and Corporal Governance) programm aitab ettevõtetel mõõta ja juhtida nende mõju ühiskonnale ja keskkonnale, tagades samas hea juhtimistava.”

Eesti Metsameister OÜ aastane süsinikjalajälg on 82.36 tonni Co2, mille tasakaalustamiseks istutatakse läbi GreenDeali projekti 233 puud. Roheettevõtte meeskond vastutab istutatud noorte puude hooldamise eest kogu nende eluea vältel andes samal ajal meile, kui kliendile, raporteid rajatud metsa käekäigust ja seotud süsiniku hulgast. 

GreenDeal Carbon Reserve projekti eestvedajad on võtnud eesmärgiks istutada esimeses etapis 1 000 000 puud Eesti ja Läti loodusesse. Ettevõtmisega saab mugavalt liituda läbi www.carbonreserve.earth platvormi.

Sarnased postitused

Kõik postitused
Uudised

AASTA KOKKUVÕTE: Milline oli Metsameistri 2023?

11 jaanuar 2024

2023. aasta on möödunud, klaasid on kokku löödud ning Eesti Metsameister võib uhkusega vaadata tagasi aastale, mis kujunes ettevõtte jaoks uuel moel eriliseks. Aasta näitas meile tõuse, kuid ka turuolukorrast tingitud varem nägemata mõõne, mis näitas selgesti meeskonna tõelist palet ja tugevust.

Uudised

Eesti Metsameister saavutas auväärse koha Äripäeva TOP edetabelis

11 jaanuar 2024

Igal aastal avalikustab Äripäev TOP 1000 kõige edukamat ettevõtet ning suure rõõmuga teatame, et Eesti Metsameister on välja teeninud auväärse koha Äripäeva TOP edetabelis, mille üle uhkust tunda!

Uudised

Tervisepäev metsameistri kollektiivile

23 november 2023

Oma tervise- ja arengupäevi kokku pannes proovime kaasata aktuaalseid teemasid, mis meid kõiki inimestena puututavad. Kutsume alati külla oma ala spetsialistid, kes sisustavad meie päeva põnevate loengute ja töötubadega.

Kõik postitused

Küsi nõu meie spetsialistide käest

Eesti Metsameister võtab vastutuse kogu metsa elutsükli eest. Meiega koostööd tehes ei piirdu metsatööd vaid raiega.

Tasuta hinnapäring Tutvu meie tiimiga
Metsamajandus

Ats Loot

E: ats@eestimetsameister.ee

T: +372 5885 4523

Põllumajandus

Henri Loosaar

E: henri@eestimetsameister.ee

T: +372 5600 1861

Metsauuendus

Merli Lehis

E: merli@eestitaimekasvatus.ee

T: +372 5681 2668

Maaomanik, küsi meie spetsialistide käest tasuta nõu või hinnapäringut

    Teenus*

    *Kontrolli kas nõutud väljad on täidetud.

    Võta ühendust