Jaanuari alguses lõime käed keskkonnasõbraliku ettevõtte GreenDealiga. Ettevõtte eesmärgid rohelisema tuleviku osas ühtivad Eesti Metsameistri pikaajaliste sihtidega ning uute puude istutamine on juba aastaid meile südamelähedane.

GreenDeal tuli hiljaaegu avalikkuse ette Carbon Reserve (eesti keeles Süsiniku Reserv) projektiga, mille eesmärk on avaldada kliimale positiivset mõju läbi uute metsade istutamise. Algatus, millega luuakse Euroopa esimene süsinikreserv, aitab suurel määral vähendada Co2 hulka atmosfääris.

Täpsete andmete arvutamiseks kasutatakse süsinikkalkulaatorit, mis on Eesti oma teadlaste välja arendatud tehes tihedat koostööd Tartu Ülikooli, Eesti Maaülikooli ja Tallinna Ülikooliga. Kalkulaator, mis aitab süsinikujalajälje ümber arvutada uuteks istutavateks puudeks, annab meile praktilise lahenduse kliimamuutuste leevendamiseks. 

Praktiline lahendus jõudis meieni õigel ajal, sest läbitud sai pikk protsess, arvutamaks välja Eesti Metsameistri kui ettevõtte aastase Co2 jalajälje. Selleks läbisime kolmeetapilise SKOOP testi, millest lühidalt öeldes esimene puudutab otseseid heitmeid, mida ettevõte ise tekitab. Skoop 2 on seotud heitmetega, mis tulenevad sisseostetud energiast, nt partnerite teenuste kasutamisest ja kolmas hõlmab kõiki muid kaudseid heitmeid, mis on seotud ettevõtte tegevustega. 

Tegevjuht Tauno Trink: “Oleme kogu Eesti Metsameistri kontserni silmas pidades juba mõned aastat tagasi hakanud tähelepanu pöörama ESG teemadele, mis aitavad luua pikaajalist väärtust kogu ettevõttele. Üks kandev osa sellest on keskkonnaalane lähenemine, muuhulgas päriselt süsinikneutraalsuse poole liikumine. Eesti Metsameistris teame väga hästi, mis on meie ettevõtete aastane CO2 jalajälg ning sellest tulenevalt teeme täna erinevaid samme selle vähendamiseks. Ühe sammuna otsustasimegi liituda GreenDeali Carbon Reserve projektiga.”

“ESG (Environmental, Social and Corporal Governance) programm aitab ettevõtetel mõõta ja juhtida nende mõju ühiskonnale ja keskkonnale, tagades samas hea juhtimistava.”

Eesti Metsameister OÜ aastane süsinikjalajälg on 82.36 tonni Co2, mille tasakaalustamiseks istutatakse läbi GreenDeali projekti 233 puud. Roheettevõtte meeskond vastutab istutatud noorte puude hooldamise eest kogu nende eluea vältel andes samal ajal meile, kui kliendile, raporteid rajatud metsa käekäigust ja seotud süsiniku hulgast. 

GreenDeal Carbon Reserve projekti eestvedajad on võtnud eesmärgiks istutada esimeses etapis 1 000 000 puud Eesti ja Läti loodusesse. Ettevõtmisega saab mugavalt liituda läbi www.carbonreserve.earth platvormi.

Sarnased postitused

Kõik postitused
Uudised

Eesti Metsameistri intervjuu Äripäevas

24 mai 2024

Möödunud kuul avaldati Äripäeva Raadio saates “Mets ja majandus” Eesti Metsameistri intervjuu ettevõtte erakordsest teekonnast metsandussektori üheks juhtivaks ettevõtteks. Saatejuht Toomas Kelti vestluspartneriteks olid Eesti Metsameistri kaasasutaja ja nõukogu esimees Taavi Lellep ning tegevjuht Joel Lobjakas. Käesolev blogipostitus võtab kokku intervjuu olulisemad punktid ka meie lugejatele.  Asutamine ja kasv 2012. aastal asutatud Eesti Metsameister on...

Uudised

Süsinikupargi loomine on suur samm rohelisema tuleviku suunas

24 mai 2024

Möödunud kuul jagasime infot Järvamaal toimuva Süsiniku Parkide avamisürituse osas. Nüüd, kui tööd on teostatud, räägime projektist, millest ka Eesti Metsameister osa oli, lähemalt. Miks on süsiniku sidumine keskkonna jaoks oluline? Kooliajast teame, et puu vajab kasvamiseks süsinikku, mida ta hangib õhus olevast süsi­happegaasist, mille tagajärjel eraldub meile vajalik hapnik. Samuti teame, et tänapäeva maailma...

Uudised

Maailma esimese süsinikreservi avamisüritus

25 aprill 2024

Juba sel laupäeval, 27. aprillil kell 13.00, toimub Järvamaal Paide vallas Kriieväljal mitte ainult Eesti vaid Maailma esimese Süsinik reservpargi avamisüritus. Skovest Networki kuuluv Eesti jätkusuutlikkuse iduettevõte GreenDeal on algatanud metsanduses revolutsiooni, luues uue metodoloogia süsiniku efektiivsemaks sidumiseks. See uuenduslik lähenemine võimaldab paremini ära kasutada metsade süsiniku sidumise potentsiaali, aidates sellega kaasa globaalsete kliimaeesmärkide saavutamisele...

Kõik postitused

Küsi nõu meie spetsialistide käest

Eesti Metsameister võtab vastutuse kogu metsa elutsükli eest. Meiega koostööd tehes ei piirdu metsatööd vaid raiega.

Tasuta hinnapäring Tutvu meie tiimiga
Metsamajandus

Ats Loot

E: ats@eestimetsameister.ee

T: +372 5885 4523

Põllumajandus

Henri Loosaar

E: henri@eestimetsameister.ee

T: +372 5600 1861

Metsauuendus

Merli Lehis

E: merli@eestitaimekasvatus.ee

T: +372 5681 2668

Maaomanik, küsi meie spetsialistide käest tasuta nõu või hinnapäringut

    Teenus*

    *Kontrolli kas nõutud väljad on täidetud.

    Võta ühendust