Möödunud kuul jagasime infot Järvamaal toimuva Süsiniku Parkide avamisürituse osas. Nüüd, kui tööd on teostatud, räägime projektist, millest ka Eesti Metsameister osa oli, lähemalt.

Miks on süsiniku sidumine keskkonna jaoks oluline?

Kooliajast teame, et puu vajab kasvamiseks süsinikku, mida ta hangib õhus olevast süsi­happegaasist, mille tagajärjel eraldub meile vajalik hapnik. Samuti teame, et tänapäeva maailma tööstus ja metsade raiumine on tekitanud olukorra, kus süsihappegaasi tekib atmosfääri juurde rohkem, kui metsad seda ära tarvitada suudavad. See omakorda on viinud levinuima teooria järgi ohtliku kliimasoojenemiseni, mis toob kaasa hulganisti keskkonnaprobleeme.

Osa Eesti Metsameistri rohestrateegiast

Oleme Eesti Metsameistris valinud, et vaatame keskkonnaprobleemidele ausalt otsa ning astume reaalseid samme olukorra parendamiseks. Green Deali Süsiniku Parkide projektiga liitumine oli meie jaoks loogiline samm. “Paljud suurettevõtted ja tööstuskontsernid teavad, et nende teguviis on keskkonnale kahjulik, kuid reaalseid samme parandamiseks teevad vähesed,” kommenteerib Eesti Metsameistri tegevjuht Tauno Trink.

“Olen ka varem avalikult välja öelnud, et Eesti Metsameistri missiooniks on saada Baltikumi kõige rohelisemaks metsamajandajaks. Oleme hoolikalt ära mõõtnud oma kontserni süsiniku jalajälje ja pannud paika järkjärgulise rohestrateegia, kuidas seda vähendada,” lisab Trink.

Green Deali Süsiniku Reserv

Süsiniku Reserv on Eesti iduettevõtte Green Deal algatatud loodusprojekt, millega kaasata kogukondi ja ettevõtteid kestlikkuse teemal vastutust võtma. Projekti eesmärk on istutada miljon puud ja luua esimene süsiniku parkidest koosnev reservala. Aprilli kuu viimasel laupäeval rajati Paide linnas Kriieväljale projekti esimesed pargid esimestele võtmeklientidele, kellest üks oli ka Eesti Metsameister. Kriileväljal istutatud puud moodustavad osa suuremast süsinikparkide võrgustikust, mille eesmärk on siduda umbes 350 000 tonni süsihappegaasi, mis on võrreldav umbes 76 000 auto aastase heitkogusega. Kokku istutati 10 000 puud hoolikalt valitud pinnasele.

“Maa valiti hoolikalt viljakuse ja kasvupotentsiaali alusel, et tagada puude maksimaalne süsiniku sidumine. Pärast maa leidmist viidi läbi mulla ja pinnase analüüsid, valiti sobivaimad puuliigid ja ette valmistati istutus, “ selgitab Green Deali tegevjuht Hans-Kristjan Velling. “Kogu projekti analüüs põhineb Eesti ülikoolide teadlastega koostöös loodud metsa majandamise metodoloogia alusel, mis aitab suurendada süsiniku sidumist metsa majandamise kaudu, “ lisab Velling.

Kokkuvõte

Usume Eesti Metsameistris keskkonnasõbraliku ja jätkusuutliku metsamajanduse edendamisesse vältides näilist rohepesu, vaid tehes ära konkreetseid käega katsutavaid samme. Süsinikupargi rajamine Järvamaal on vaid üks paljudest sammudest, mida astusime, et saavutada oma eesmärk saada Baltikumi kõige rohelisemaks metsamajandajaks. Peagi kuulete lähemalt ka meie taimla Eesti Taimekasvatuse (www.eestitaimekasvatus.ee)  juurde rajatavast päikesepargist.

PS! Green Deali Süsiniku Reservi projektiga saavad liituda ka erasikud, kes soovivad panustada kliimamuutuste leevendamisse!

Sarnased postitused

Kõik postitused
Uudised

Eesti Metsameistri intervjuu Äripäevas

24 mai 2024

Möödunud kuul avaldati Äripäeva Raadio saates “Mets ja majandus” Eesti Metsameistri intervjuu ettevõtte erakordsest teekonnast metsandussektori üheks juhtivaks ettevõtteks. Saatejuht Toomas Kelti vestluspartneriteks olid Eesti Metsameistri kaasasutaja ja nõukogu esimees Taavi Lellep ning tegevjuht Joel Lobjakas. Käesolev blogipostitus võtab kokku intervjuu olulisemad punktid ka meie lugejatele.  Asutamine ja kasv 2012. aastal asutatud Eesti Metsameister on...

Uudised

Maailma esimese süsinikreservi avamisüritus

25 aprill 2024

Juba sel laupäeval, 27. aprillil kell 13.00, toimub Järvamaal Paide vallas Kriieväljal mitte ainult Eesti vaid Maailma esimese Süsinik reservpargi avamisüritus. Skovest Networki kuuluv Eesti jätkusuutlikkuse iduettevõte GreenDeal on algatanud metsanduses revolutsiooni, luues uue metodoloogia süsiniku efektiivsemaks sidumiseks. See uuenduslik lähenemine võimaldab paremini ära kasutada metsade süsiniku sidumise potentsiaali, aidates sellega kaasa globaalsete kliimaeesmärkide saavutamisele...

Uudised

Eesti Metsameister pääses teist korda Financial Times 1000 edetabelisse

25 aprill 2024

Financial Times (ft.com) reastab igal aastal koostöös Statistaga Euroopa 1000 kõige kiiremini kasvavat ettevõttet, võttes arvesse nende aastatepikkuse kogutootlikkuse kasvu (CAGR). Selle aasta nimekiri hõlmab perioodi 2019-2022 ning iseloomustab seeläbi hästi, kuidas ettevõtted tulid toime Covid-19 pandeemia ja sellele järgnenud majandushäiretega. Sel aastal pälvisid Eesti firmadest tunnustuse Bunker Partner, Dipperfox, MRPeasy ja Eesti Metsameister. Edetabelisse...

Kõik postitused

Küsi nõu meie spetsialistide käest

Eesti Metsameister võtab vastutuse kogu metsa elutsükli eest. Meiega koostööd tehes ei piirdu metsatööd vaid raiega.

Tasuta hinnapäring Tutvu meie tiimiga
Metsamajandus

Ats Loot

E: ats@eestimetsameister.ee

T: +372 5885 4523

Põllumajandus

Henri Loosaar

E: henri@eestimetsameister.ee

T: +372 5600 1861

Metsauuendus

Merli Lehis

E: merli@eestitaimekasvatus.ee

T: +372 5681 2668

Maaomanik, küsi meie spetsialistide käest tasuta nõu või hinnapäringut

    Teenus*

    *Kontrolli kas nõutud väljad on täidetud.

    Võta ühendust