Eesti Metsameistri kollektiivis on traditsiooniks saanud arengupäevad. Korraldame neid aastas 1-2 korda, valides igal korral välja teema, mida jälgida. Möödunud aastal keskendusime tugevalt investeerimisele, mistõttu nimetasime korraldatud päeva Rahatarkusepäevaks. Sel korral valisime teemaks igaühe vundamendi tugevdamise ja korraldasime mahuka tervisepäeva.

Koostasime kava võttes arvesse aktuaalseid teemasid nii vaimse-, kui füüsilise tervise osas. Kutsusime külla oma ala spetsialistid, kes sisustasid tervisepäeva põnevate loengute ja töötubadega.

Tervisepäeva külalised:

 • Idamaade ravi ekspert – Hindrek Vou
 • Immuunsüsteem, haigusperioodide ennetus – erakorralise meditsiini arst Siim Rinken
 • Toitumisekspert – Elis Nikolai-Vendla
 • Mentaalne tervis – kliiniline psühholoog Karina Karis
 • Sport, füüsis ja puhkus – Margus Ader

Hindrek Vou – “Terves kehas, terve vaim”

Hindrek Vou on Tartus tuntud idamaade ravi ekspert, kes aitab inimesi läbi erinevate massaživõtete ja meditatsiooni. Sek korral keskenduti alternatiivmeditsiini praktilistele võtetele ja hingamistehnikatele, mis aitavad stressi ning ärevust maandada. Tutvusime ka keha valupunktidega, mille abil  leevendada pinget ja valu. Koos kollektiiviga tehti läbi põnevaid harjutusi.

Siim Rinken – Immuunsüsteem ja haigusperioodide ennetus

Erakorralise meditsiini arst Siim Rinken jagas, kuidas toetada immuunsüsteemi ja ennetada haigusperioode. Tugev immuunsüsteem ei ole hea ainult hooajaliste viirushaiguste ennetamiseks vaid hoiab ära ka tõsisemad tervisemured. Tema etteaste oli mitte ainult hariv, vaid ka äärmiselt kaasahaarav ning pakatas kogemustepagasist.

Elis Nikolai-Vendla – Tervislik toitumine

Elis Nikolai-Vendla õpetas meile, kuidas tervislikult toituda. Väga paljud suhtuvad toitu, kui emotsioonide leevendajasse, mis varjutab tegelikku põhimõtet: “Toit peaks meile energiat andma, mitte võtma”. Kogu Eesti Metsameistri kollektiiv hindab tervislikku eluviisi ning peab toitumist väga oluliseks osaks kogu tervikust.

Karina Karis – Mentaalne tervis ja stressi maandamine

Kliiniline psühholoog Karina Karis tegi põhjaliku esitluse ärevusest ja tööstressist ning jagas praktilisi viise, kuidas nendega toime tulla. Loeng lõppes töötoaga, kus gruppidena arutati läbi esile kerkinud teemasid ja jagati isiklikke murekohti, et neile tähelepanu pöörata.

Margus Ader – Tasakaal spordi, füüsise ja puhkuse vahel

Margus Aderi loeng “Kuidas leida tasakaal spordi, füüsise ja puhkuse vahel” oli kollektiivi üks lemmikutest. Margus jagas mitte ainult teadmisi, vaid ka isiklikke kogemusi ja saavutusi. Mees rõhutas tugevalt, kuidas tasakaalu leidmine elus on üks olulisemaid tegureid, et jõuda kaugele.

Tegu oli tõeliselt meeldejääva ja teadmisterohke päevaga, kus jagati praktilisi nõuandeid ja inspireerivaid lugusid. Eesti Metsameister soovib saabuva talve raames kõigile tugevat tervist. 

Millest võiksime rääkida järgmisel arengupäeval? Kas tead kedagi, keda võiksime kutsuda järgmist töötuba läbi viima? Kirjuta meile info@eestimetsameister.ee.

Sarnased postitused

Kõik postitused
Uudised

Eesti Metsameistri intervjuu Äripäevas

24 mai 2024

Möödunud kuul avaldati Äripäeva Raadio saates “Mets ja majandus” Eesti Metsameistri intervjuu ettevõtte erakordsest teekonnast metsandussektori üheks juhtivaks ettevõtteks. Saatejuht Toomas Kelti vestluspartneriteks olid Eesti Metsameistri kaasasutaja ja nõukogu esimees Taavi Lellep ning tegevjuht Joel Lobjakas. Käesolev blogipostitus võtab kokku intervjuu olulisemad punktid ka meie lugejatele.  Asutamine ja kasv 2012. aastal asutatud Eesti Metsameister on...

Uudised

Süsinikupargi loomine on suur samm rohelisema tuleviku suunas

24 mai 2024

Möödunud kuul jagasime infot Järvamaal toimuva Süsiniku Parkide avamisürituse osas. Nüüd, kui tööd on teostatud, räägime projektist, millest ka Eesti Metsameister osa oli, lähemalt. Miks on süsiniku sidumine keskkonna jaoks oluline? Kooliajast teame, et puu vajab kasvamiseks süsinikku, mida ta hangib õhus olevast süsi­happegaasist, mille tagajärjel eraldub meile vajalik hapnik. Samuti teame, et tänapäeva maailma...

Uudised

Maailma esimese süsinikreservi avamisüritus

25 aprill 2024

Juba sel laupäeval, 27. aprillil kell 13.00, toimub Järvamaal Paide vallas Kriieväljal mitte ainult Eesti vaid Maailma esimese Süsinik reservpargi avamisüritus. Skovest Networki kuuluv Eesti jätkusuutlikkuse iduettevõte GreenDeal on algatanud metsanduses revolutsiooni, luues uue metodoloogia süsiniku efektiivsemaks sidumiseks. See uuenduslik lähenemine võimaldab paremini ära kasutada metsade süsiniku sidumise potentsiaali, aidates sellega kaasa globaalsete kliimaeesmärkide saavutamisele...

Kõik postitused

Küsi nõu meie spetsialistide käest

Eesti Metsameister võtab vastutuse kogu metsa elutsükli eest. Meiega koostööd tehes ei piirdu metsatööd vaid raiega.

Tasuta hinnapäring Tutvu meie tiimiga
Metsamajandus

Ats Loot

E: ats@eestimetsameister.ee

T: +372 5885 4523

Põllumajandus

Henri Loosaar

E: henri@eestimetsameister.ee

T: +372 5600 1861

Metsauuendus

Merli Lehis

E: merli@eestitaimekasvatus.ee

T: +372 5681 2668

Maaomanik, küsi meie spetsialistide käest tasuta nõu või hinnapäringut

  Teenus*

  *Kontrolli kas nõutud väljad on täidetud.

  Võta ühendust