Täna avas osaühing Eesti Metsameistri Taimekasvatus pidulikult uue kasvuhoone, mis suurendab aastase tootmisvõimekuse 4.4 miljonini. 

Suure-Rakke külla püstitatud uus taimlahoone on 11 meetrit kõrge, 25 meetrit lai ja 110 meetrit pikk. Juba praegu on kasvuhoonesse kosuma sätitud üle 1,1 miljoni taime, millest suurem osa on männid. Veel kasvatab ettevõte kuuske, suures mahus kaske ja sangleppa.

Eesti Metsameistri Taimekasvatuse juhataja Kristjan Laasi sõnul otsustati uus taimlahoone ehitada, et katta vähemalt osaliselt Eesti turul valitsevat defitsiiti. “Tõsi, oleme Eestis ikkagi istutamisega defitsiidis – peaksime märksa rohkem istutama kui raiuma, sest uue metsapõlvkonna areng on meie kõigi jaoks oluline,” sõnas ta.

Uus hoone loob uusi võimalusi

Seni kasvatati Eesti metsade tarbeks vaid avajuurseid istikuid, kuid need on meie karmidele ilmastikuoludele vastuvõtlikumad. Pidades silmas uue metsapõlvkonna arengu olulisust otsustatigi luua ka potitaime kasvatamise võimalused.

Lisaks on vastvalminud taimlahoonel veel häid funktsioone. “Seinte topeltkilede vahele on võimalik temperatuuri hoidmiseks puhuda õhku ning sügishooajal paigaldatakse katel, mis toetab uute taimede kiiret kasvu, ” tutvustab Laas.

Eesti Metsameistri tütatettevõte

Metsataimla kuulub emaettevõttele Eesti Metsameister OÜ. “Viis aastat tagasi sai taimla tütarettevõttena loodud selleks, et metsauuendamise protsess erametsaomaniku jaoks kättesaadavaks muuta.” sõnab Eesti Metsameistri tegevjuht Tauno Trink. Kui tuua võrdluseks Riigi Metsamajandamise Keskus, kes kasvatas möödunud aastal 24.1 miljonit taime, siis nendest jõudis erametsadesse vaid veidi üle 100 000 noore puu.

Samuti hoitakse meeles erakliente seemnevalikul. Kõik taimla taimed on kasvatatud RMK sertifitseeritud seemnetest. “Istutamine on kõigi jaoks suur kulu, seda eriti eraisikute jaoks. Seetõttu kasutame vaid sertifitseeritud seemneid, sest siis on võimalik meie klientidel riigi poolseid toetusi küsida, ” selgitab Trink.

Taimlahoone läks ettevõttele maksma 690 000 eurot, milleks võeti laenu pangast, aga küsiti ka tuge PRIAst.

Sarnased postitused

Kõik postitused
Uudised

Küsisime klientidelt tagasisidet

29 veebruar 2024

Eesti Metsameistril, kui ettevõttel, on alati soov kasvada ja areneda. Seetõttu on oluline mõista, mida kliendid arvavad meie teenustest. Tagasiside kogumine on võti selleks, et mõista oma sihtgrupi vajadusi ja ootusi ning seeläbi pakkuda paremat kogemust. Oluline samm teenuste kõrge kvaliteedi tagamiseks Kuulates oma klientide kogemusi, saame teavet ettevõtte tugevuste, kui ka nõrkuste kohta, misjärel...

Uudised

Eesti Metsameister investeerib oma töötajatesse

29 veebruar 2024

Usume, et tugev ja hästi koolitatud meeskond on alustala meie kestvale edule, mistõttu oleme pühendunud, et igale töötajale pakkuda parimaid töötingimusi, psühholoogilist tuge ja võimalusi nii isiklikuks kui ka professionaalseks arenguks. 1on1 (üks-ühele) mentorlusprogramm Eesti Metsameister lõi 7 aastat tagasi individuaalsed mentorlusprogrammid, mida täna võime uhkusega nimetada meie ettevõtte üheks oluliseks nurgakiviks. Tänasel päeval saab...

Uudised

Euroopa kõige rohelisemaks metsandusettevõteks pürgiv Eesti Metsameister alustas koostööd GreenDealiga

11 jaanuar 2024

Jaanuari alguses lõime käed keskkonnasõbraliku ettevõtte GreenDealiga. Ettevõtte eesmärgid rohelisema tuleviku osas ühtivad Eesti Metsameistri pikaajaliste sihtidega ning uute puude istutamine on juba aastaid meile südamelähedane.

Kõik postitused

Küsi nõu meie spetsialistide käest

Eesti Metsameister võtab vastutuse kogu metsa elutsükli eest. Meiega koostööd tehes ei piirdu metsatööd vaid raiega.

Tasuta hinnapäring Tutvu meie tiimiga
Metsamajandus

Ats Loot

E: ats@eestimetsameister.ee

T: +372 5885 4523

Põllumajandus

Henri Loosaar

E: henri@eestimetsameister.ee

T: +372 5600 1861

Metsauuendus

Merli Lehis

E: merli@eestitaimekasvatus.ee

T: +372 5681 2668

Maaomanik, küsi meie spetsialistide käest tasuta nõu või hinnapäringut

    Teenus*

    *Kontrolli kas nõutud väljad on täidetud.

    Võta ühendust