Täna avas osaühing Eesti Metsameistri Taimekasvatus pidulikult uue kasvuhoone, mis suurendab aastase tootmisvõimekuse 4.4 miljonini. 

Suure-Rakke külla püstitatud uus taimlahoone on 11 meetrit kõrge, 25 meetrit lai ja 110 meetrit pikk. Juba praegu on kasvuhoonesse kosuma sätitud üle 1,1 miljoni taime, millest suurem osa on männid. Veel kasvatab ettevõte kuuske, suures mahus kaske ja sangleppa.

Eesti Metsameistri Taimekasvatuse juhataja Kristjan Laasi sõnul otsustati uus taimlahoone ehitada, et katta vähemalt osaliselt Eesti turul valitsevat defitsiiti. “Tõsi, oleme Eestis ikkagi istutamisega defitsiidis – peaksime märksa rohkem istutama kui raiuma, sest uue metsapõlvkonna areng on meie kõigi jaoks oluline,” sõnas ta.

Uus hoone loob uusi võimalusi

Seni kasvatati Eesti metsade tarbeks vaid avajuurseid istikuid, kuid need on meie karmidele ilmastikuoludele vastuvõtlikumad. Pidades silmas uue metsapõlvkonna arengu olulisust otsustatigi luua ka potitaime kasvatamise võimalused.

Lisaks on vastvalminud taimlahoonel veel häid funktsioone. “Seinte topeltkilede vahele on võimalik temperatuuri hoidmiseks puhuda õhku ning sügishooajal paigaldatakse katel, mis toetab uute taimede kiiret kasvu, ” tutvustab Laas.

Eesti Metsameistri tütatettevõte

Metsataimla kuulub emaettevõttele Eesti Metsameister OÜ. “Viis aastat tagasi sai taimla tütarettevõttena loodud selleks, et metsauuendamise protsess erametsaomaniku jaoks kättesaadavaks muuta.” sõnab Eesti Metsameistri tegevjuht Tauno Trink. Kui tuua võrdluseks Riigi Metsamajandamise Keskus, kes kasvatas möödunud aastal 24.1 miljonit taime, siis nendest jõudis erametsadesse vaid veidi üle 100 000 noore puu.

Samuti hoitakse meeles erakliente seemnevalikul. Kõik taimla taimed on kasvatatud RMK sertifitseeritud seemnetest. “Istutamine on kõigi jaoks suur kulu, seda eriti eraisikute jaoks. Seetõttu kasutame vaid sertifitseeritud seemneid, sest siis on võimalik meie klientidel riigi poolseid toetusi küsida, ” selgitab Trink.

Taimlahoone läks ettevõttele maksma 690 000 eurot, milleks võeti laenu pangast, aga küsiti ka tuge PRIAst.

Sarnased postitused

Kõik postitused
Uudised

Eesti Metsameistri intervjuu Äripäevas

24 mai 2024

Möödunud kuul avaldati Äripäeva Raadio saates “Mets ja majandus” Eesti Metsameistri intervjuu ettevõtte erakordsest teekonnast metsandussektori üheks juhtivaks ettevõtteks. Saatejuht Toomas Kelti vestluspartneriteks olid Eesti Metsameistri kaasasutaja ja nõukogu esimees Taavi Lellep ning tegevjuht Joel Lobjakas. Käesolev blogipostitus võtab kokku intervjuu olulisemad punktid ka meie lugejatele.  Asutamine ja kasv 2012. aastal asutatud Eesti Metsameister on...

Uudised

Süsinikupargi loomine on suur samm rohelisema tuleviku suunas

24 mai 2024

Möödunud kuul jagasime infot Järvamaal toimuva Süsiniku Parkide avamisürituse osas. Nüüd, kui tööd on teostatud, räägime projektist, millest ka Eesti Metsameister osa oli, lähemalt. Miks on süsiniku sidumine keskkonna jaoks oluline? Kooliajast teame, et puu vajab kasvamiseks süsinikku, mida ta hangib õhus olevast süsi­happegaasist, mille tagajärjel eraldub meile vajalik hapnik. Samuti teame, et tänapäeva maailma...

Uudised

Maailma esimese süsinikreservi avamisüritus

25 aprill 2024

Juba sel laupäeval, 27. aprillil kell 13.00, toimub Järvamaal Paide vallas Kriieväljal mitte ainult Eesti vaid Maailma esimese Süsinik reservpargi avamisüritus. Skovest Networki kuuluv Eesti jätkusuutlikkuse iduettevõte GreenDeal on algatanud metsanduses revolutsiooni, luues uue metodoloogia süsiniku efektiivsemaks sidumiseks. See uuenduslik lähenemine võimaldab paremini ära kasutada metsade süsiniku sidumise potentsiaali, aidates sellega kaasa globaalsete kliimaeesmärkide saavutamisele...

Kõik postitused

Küsi nõu meie spetsialistide käest

Eesti Metsameister võtab vastutuse kogu metsa elutsükli eest. Meiega koostööd tehes ei piirdu metsatööd vaid raiega.

Tasuta hinnapäring Tutvu meie tiimiga
Metsamajandus

Ats Loot

E: ats@eestimetsameister.ee

T: +372 5885 4523

Põllumajandus

Henri Loosaar

E: henri@eestimetsameister.ee

T: +372 5600 1861

Metsauuendus

Merli Lehis

E: merli@eestitaimekasvatus.ee

T: +372 5681 2668

Maaomanik, küsi meie spetsialistide käest tasuta nõu või hinnapäringut

    Teenus*

    *Kontrolli kas nõutud väljad on täidetud.

    Võta ühendust